fbpx

Varga Ádám aranyérmet szerzett kajak egyeben 500 méteren a sportág legfontosabb kontinensviadalának számító Európa Játékok szombati versenynapján.

A Merkapt Zrt. által kiemelten szponzorált kajakos, Tokióban 1000 méteren olimpiai ezüstérmes, idén kétszeres világkupa-győztes Ádám június 24-én rajt-cél győzelmet aratott a krakkói játékokon, ahol egy hajóhossz előnnyel ért célba.

Ádám a verseny utáni az M4-nek adott interjújában, így foglalta össze a futamot:

„Az első 300 méter jólesett, 200-nál megindítottam a hajót és 100 métert bírtam, az utolsó százon csak azért küzdöttem, hogy a lapátot berakjam a vízbe. Féltem, hogy a többiek megindulnak, de szerencsére volt annyi előnyöm, hogy nem értek be”

Tavaly második lett ebben a számban, a Krakkóban ahol féltávnál végig szorosan a második helyen haladt. A világversenyen eredménye mindenképpen az egyik leglátványosabb, a felnőtt pályafutása első EB győzelmét hozó hajrája volt.

Az idei krakkói EB arany jelentősége megkérdőjelezhetetlen, hiszen beláthatóan közelebb hozta a jövőévi Párizsi Olimpiára való kvalifikáció esélyét.

Gratulálunk Ádám! Jó egészséget, sikerest felkészülést kívánunk a továbbiakban is!